SZKOLENIA

AEROKLUBU

OFERTA SZKOLEŃ AEROKLUBU DOLNOŚLĄSKIEGO

Aeroklub Dolnośląski oferuje szkolenia samolotowe zgodnie z certyfikatem ULC PL/ATO-17 na samolotach Cessna 150 i Cessna 152 do uzyskania licencji pilota. Każdemu Klientowi możemy doradzić dobór najbardziej odpowiedniego szkolenia, dopasowanego do umiejętności oraz potrzeb. W naszej ofercie zawierają się szkolenia zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Profesjonalnie przeprowadzane loty przez instruktorów z pewnością pomogą naszym Klientom uzyskać wymarzone licencje samolotowe. Serdecznie zapraszamy na kursy szkoleniowe już dziś!

szkolenia teoretyczne (stacjonarne) i praktyczne (modułowe)

DO UZYSKANIA LICENCJI PILOTA SAMOLOTOWEGO TURYSTYCZNEGO PPL(A)

Theoretical (residential) and practical (modular) training for private pilot licence (aeroplane) – PPL (A)

DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA NA SAMOLOTY LĄDOWE, JEDNOSILNIKOWE SEP (L)

Theoretical (residential) and practical (modular) training for single – engine piston, land (aeroplane).

DO UZYSKANIA UPRAWNIENIA NA PILOTAŻ SAMOLOTÓW NOCĄ

Theoretical (residential) and practical (modular) training for night flights by aeroplanes.

Najczęściej zadawane pytania

Kto może zostać pilotem?

Pilotem może zostać każda pełnoletnia osoba, która wykonała specjalistyczne badania leczniczo-lekarskie oraz posiada odpowiednią ilość pieniędzy na ukończenie wymaganych szkoleń potrzebnych do uzyskania licencji pilota.

W jakich cenach Aeroklub oferuje szkolenia?

Jeżeli ktoś jest zainteresowany udziałem w szkoleniach przeprowadzanych przez Aeroklub Dolnośląski prosimy o kontakt telefoniczny, a z chęcią przedstawimy szczegóły naszej oferty. Podchodzimy do każdego Klienta indywidualnie, z zaangażowaniem, dzięki temu możemy zaproponować szkolenie dostosowane do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby.

Ile samolotów Aeroklub może udostępnić swoim Klientom?

Aeroklub Dolnośląski posiada kilka samolotów przeznaczonych na cele szkoleniowe. Opis samolotów znajduje się na stronie w zakładce „Aeroklub”. Jeżeli potrzebne są bardziej szczegółowe informacje na temat naszych samolotów to zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

W jaki sposób można zapisać się na szkolenie?

Osoba zainteresowana zapisaniem się na szkolenie przeprowadzane przez Aeroklub Dolnośląski powinna skontaktować się z sekretariatem lotniska – telefon lub adres mailowy Aeroklubu podany jest w zakładce „kontakt”.

Jakie mogą być formy płatności za szkolenia?

Za kursy szkoleniowe można płacić gotówką lub przelewem bankowym.

Czy wymagane są badania lekarskie, aby móc ubiegać się o licencję pilota?

Tak, konieczne jest pozytywne przejście przez badania lekarsko-lecznicze. Jeżeli potrzebne są bardziej szczegółowe informacje to prosimy o kontakt.

Jak długo trwa szkolenie i w jakim trybie jest ono realizowane?

Czas szkolenia zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju przeprowadzanego szkolenia, umiejętności kursanta, warunków atmosferycznych itp. Czas i tryb szkolenia omawiany jest już indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań naszych Klientów.

POSIADAMY CERTYFIKAT DLA ZATWIERDZONEJ ORGANIZACJI SZKOLENIA

DOWIEDZ SIĘ KIEDY SĄ NAJBLIŻSZE TERMINY